Plener nad Wartą , ślub w Popówku. Joanna i Marcin.

Przygotowania w leśniczówce.

Do ślubu Państwo Młodzi przygotowywali się w leśniczówce w Niemieczkowie. Oboje mogli przy tym liczyć na pomoc rodziców oraz świadków, którzy starali się również jakoś ich rozweselać żeby mniej się stresowali całą ceremonią. Podczas przygotowań mieliśmy z Martą (która wspierała mnie jako drugi fotograf) okazję poznać ciekawą tradycję ślubną. Otóż rodzice Pana Młodego dali przyszłym małżonkom banknoty do schowania w butach na czas ślubu. Zwyczaj ten ma im zapewnić dostatnią i szczęśliwą przyszłość. Po błogosławieństwie od rodziców, podczas którego nie brakowało czułych gestów i wzruszeń, Młodzi pojechali do ślubu.

Ślub w Kościele pw. św. Józefa w Popówku

Ślubu udzielał Ksiądz o bardzo pogodnym usposobieniu, który jest wujkiem i chrzestnym Panny Młodej.

Wesele w Restauracji Culinaria w Bogdanowie

Po ceremonii Nowożeńcy przyjęli część życzeń i wyjechali wraz z gośćmi wesołą kolumną samochodów do oddalonej o 11 km Restauracji. Rodzice przywitali Nowożeńców tradycyjnie chlebem i solą na sali weselnej, gdzie po chwili przyjmowali życzenia od reszty gości. Tymczasem zespół przygrywał już skoczne melodie potęgując wśród zebranych radosny weselny nastrój. Jeszcze bardziej wesoło zrobiło się po tym jak Młodzi, rzuciwszy kieliszkami po wypitym szampanie przystąpili do długiego pocałunku. W dodatku goście dopingowali ich do tego głośnym, tradycyjnym „gorzko, gorzko!” Po tym soczystym pocałunku i jeszcze kilku następnych, korzystając z ostatnich chwil przed zmrokiem zrobiliśmy na zewnątrz lokalu zdjęcia grupowe. Następnie Małżonkowie zatańczyli swój pierwszy taniec. Rozpoczęli tym samym oficjalnie taneczną część wesela.

Plener nad Wartą

Plener nad Wartą udało nam się doprowadzić do skutku niecały miesiąc po ślubie. Gdyby nie kapryśna, deszczowa pogoda, to zdjęcia zrobili byśmy jeszcze w październiku.

Plener nad Wartą udało nam się skończyć jeszcze przed zachodem słońca. Jednak chmury były tak gęste, że nawet trudno było określić z której strony ono świeci.

Zapraszam do obejrzenia również innych wpisów na blogu oraz do kontaktu jeśli szukacie fotografa 😉