Ślub i wesele w Wąsowie. Martyna i Jędrzej

Ślub i wesele zakochanych w sobie Martyny i Jędrzeja odbył się w Wąsowie. Jest to niewielka miejscowość w wielkopolskiej gminie Kuślin w pobliżu Nowego Tomyśla.
Narzeczeni już dzień wcześniej przyjechali wraz z częścią rodziny do Pałacu Wąsowo . To piękny, zabytkowy kompleks hotelowy z dwoma pałacami. Panna Młoda przygotowywała się do ceremonii
w Barokowo- Klasycystycznym Pałacu Szczanieckich, który powstał jako pierwszy w kompleksie. Pan Młody natomiast szykował się w zabytkowym neogotyckim Pałacu Hardta.
Zapowiadała się wyjątkowo ciepła i słoneczna sobota. Był to ostatni dzień sierpnia ale nie ostatni dzień tegorocznych upałów.

Jędrzejowi przygotowania zajęły dosłownie chwilę, ponieważ do tematu podszedł razem z rodzicami. Innymi słowy działał w stylu drużynowym.

Po błogosławieństwie od rodziców przyszli małżonkowie pojechali prosto do Kościoła Miłosierdzia Bożego w Wąsowie gdzie sakramentu Małżeństwa udzielił im ksiądz proboszcz kanonik Jerzy Gąszczak. To niewątpliwie człowiek o bardzo wesołym usposobieniu, które również udziela się wszystkim wokół.

Ślub i wesele odbyły się na terenie tej samej niewielkiej miejscowości. Dzięki temu po chwili od wyjścia z Kościoła Nowożeńcy dotarli na salę weselną: Spichlerz Wąsowo. Tu na Młodych czekali już rodzice, którzy tradycyjnie powitali ich chlebem i solą.

Zaraz po pierwszym tańcu razem z nowożeńcami opuściliśmy na chwilę gości aby zrobić chociaż kilka zdjęć plenerowych. Kompleks pałacowy Wąsowo idealnie się do tego nadaje i jest tylko
ok. 1 km od Spichlerza.

Państwo Młodzi szybko wrócili na salę gdzie dalej świętowali jeden z najszczęśliwszych
i najpiękniejszych dni w swoim życiu.

Zapraszam również do obejrzenia plenerowych zdjęć Martyny i Jędrzeja z ich sesji narzeczeńskiej
w Tatrach.