Sesje ciążowe. Szamotuły, Poznań, Wielkopolska.

Sesje ciążowe przy sprzyjających warunkach pogodowych najchętniej wykonuję w plenerze. Kreacje uszyte do tych zdjęć mają długie „skrzydła” w związku z tym najlepiej prezentują się gdy jest dużo miejsca do ich wyeksponowania. Na przykład takim miejscem zdjęciowym może być park, łąka czy ogród botaniczny. Przede wszystkim ze względu na ilość wolnego miejsca i zieleni. Ponadto równie ważna jest ilość zacienionych miejsc. Szczególnie gdy sesję wykonujemy przy ostrym słońcu.

Zuzanna

Sesje ciążowe najczęściej wykonuję w plenerze. Jednak równie chętnie fotografuję u mnie w studio w Szamotułach. Działam głównie na terenie województwa Wielkopolskiego ale świetnym pomysłem może być przykładowo sesja ciążowa nad morzem. Innymi słowy, jestem otwarty na wszelkie pomysły i propozycje. Ponadto Mam dla Was specjalnie do tego uszyte piękne, zwiewne i elastyczne suknie. W dodatku wykonane przez wspaniałą projektantkę śp. Ewę Jobko. Zatem zapraszam wszystkie przyszłe Mamy z Poznania, Rokietnicy, Tarnowa Podgórnego, Obornik, Pniew, Czarnkowa na sesje ciążowe – plenerowe oraz studyjne.

Diana

Mimo pogody doskonałej do spędzania czasu w terenie sporym utrudnieniem w pozowaniu okazało się ostre słońce. Dlatego, że w pobliżu nie znaleźliśmy dużych zacienionych miejsc a niebo było bezchmurne. Moimi największymi pomocnikami w plenerze są duże białe chmury na słonecznym niebie. Takie, które tylko zmiękczają światło na tyle żeby nie raziło i nie powodowało ostrych cieni.

Monika

Ewelina

Sesje ciążowe również w studio.

W czarnej sukni poniżej Karolina. Tym razem sesja w studio ( i z własną suknią). W plenerze mamy większą swobodę działania ze względu na ilość miejsca czy ukształtowanie terenu. Przede wszystkim ma to szczególne znaczenie dla zdjęć w sukniach z długimi „skrzydłami” . Jeśli jednak sesja wypada w okresie zimowym lub pogoda jest niesprzyjająca nie mamy wyjścia i działamy w studio.

Sesja Ciążowa – jak się przygotować do takich zdjęć ?

Podobne pytania pojawiają się dosyć często, więc na kilka najczęstszych przygotowałem odpowiedzi:

1. W którym tygodniu ciąży zrobić sesję ciążową?

Trudno to sprecyzować ponieważ to sprawa indywidualna i zależy głównie od Waszego samopoczucia. Dlatego nie ma co czekać na ostatnią chwilę lecz zrobić sesję jak tylko brzuszek widocznie się zaokrągli. To tak zazwyczaj 7- 8 miesiąc ciąży. Kilka udanych sesji zrobiliśmy co prawda już w ostatnich dniach ciąży. Jednak to było wymuszone najczęściej warunkami pogodowymi lub dostępnością terminów.

2. Czy na sesję brzuszkową trzeba mieć swoje ubrania?

Do takich sesji mam przygotowane specjalne zwiewne suknie w różnych krojach i kolorach. Te kreacje uszyte są z lekkich, częściowo prześwitujących materiałów. Dodatkowo zazwyczaj nie zakrywają ramion. Dlatego włóżcie jasną, najlepiej białą lub cielistą bieliznę. Najlepszy będzie stanik podtrzymujący bez ramiączek.

Możecie oczywiście zabrać swoje ubrania i dodatki. Ważne żeby stylizacje były spójne również z garderobą Waszych partnerów. Na przykład do długiej eleganckiej sukni lepiej będzie pasował męszczyzna w długich spodniach i eleganckiej koszuli. Ponadto postarajcie się wybrać ubrania bez rozpraszających intensywnych wzorów i napisów.

3. Co jeszcze zabrać na sesję ciążową?

Szczotkę do włosów, balsam do ust, puder. Ponadto jeśli sesja jest w plenerze, to picie, wygodne obuwie i coś na komary.

Dodam jeszcze, że bardzo ważne aby przed zdjęciami dobrze się wyspać i wypocząć. Możecie też zaplanować przed sesją wizytę u kosmetyczki, fryzjera czy makijażystki ale nie jest to wymagane.

Jeśli więc marzysz o profesjonalnej sesji ciążowej, to zapraszam do rezerwacji terminu: kontakt

Sesje dostępne są również w formie voucherów – idealne na prezent.